Vandaag begint het zomerreces. De komende zeven weken liggen de vergaderingen van de gemeenteraad stil. Een mooi moment om de balans op te maken. Waar staat EenUtrecht nu? En wat staat ons deze zomer en in september allemaal te wachten? Een greep uit de ontwikkelingen rondom de partij.
Gert Dijkstra opnieuw lijsttrekker
Tijdens de algemene ledenvergadering van EenUtrecht is Gert Dijkstra verkozen om opnieuw lijsttrekker te zijn voor de gemeenteraadsverkiezingen van maart 2026. Gert was weliswaar de enige kandidaat, maar de leden steunden zijn kandidatuur unaniem.
“In deze eerste raadsperiode hebben we als jonge partij veel gezaaid. Ik ben blij dat ik daarmee door mag gaan en na maart 2026 hopelijk ook mag gaan oogsten. Ik ben dankbaar voor het vertrouwen wat ik van de leden heb gekregen.” Aldus de kersverse lijsstrekker
Fractie weer op volle kracht
Sinds afgelopen donderdag draait de fractie van EenUtrecht weer met een volledige bezetting. Naast raadslid Gert Dijkstra en commissielid Juriaan Otto zijn drie nieuwe commissieleden beëdigd: Bernadet Veer-van de Broek, onze bevlogen ambassadeur van Zuilen, die nu ook haar geluid officieel in commissies van de raad laat horen. Daarnaast heten we Loïse van Dijk en Steven Wellens welkom. Met hun komst zit de fractie op het maximaal toegestane aantal medewerkers, een heel fijn idee zo ruim op tijd voor de verkiezingen.
De meest actieve partij in de raad
EenUtrecht heeft zich in de afgelopen jaren stevig laten horen als frisse en betrokken partij in de gemeenteraad. Gert Dijkstra zet zich al drie jaar onvermoeibaar in voor een stad waarin bewoners écht meebeslissen en de gemeenschap meer ruimte krijgt. En niet alleen in woorden. Via vele moties en amendementen weten we onze idealen stap voor stap te verwezenlijken. Het is een bewijs dat onze boodschap landt én dat er draagvlak is voor verandering. Tegelijkertijd is EenUtrecht de partij die in het seizoen 2024/25 met afstand de meeste moties indiende in vergelijking met alle andere partijen in de raad. Al met één zetel toch het meest actief. Toch is dit nog maar het begin. Met na maart 2026 meer zetels kunnen we Utrecht pas echt in beweging krijgen.
Campagne in de startblokken
De voorbereidingen voor de campagne zijn in volle gang. Achter de schermen werken we hard aan een vernieuwd programma en een krachtige strategie, maar eerst komt er een zomerse opwarmer. De komende weken lanceren we een serie inspirerende posts op onze sociale kanalen. We laten zien waar het volgens ons nog wringt in Utrecht denk aan thema’s als groen, wonen, participatie, zeggenschap en de aanpak van pesten en discriminatie. We laten vooral zien wat ons alternatief is.
Daarbij dagen we alle Utrechters uit voor een speciale quiz over onze partij. De winnaars krijgen een exclusieve rondleiding door het stadhuis én maken kans op een vergroeningpakket voor hun tuin of straat.
Het reces mag dan begonnen zijn, maar bij EenUtrecht bruist het van de energie. We gaan een mooie en spannende tijd tegemoet.
Wordt jij net zo enthousiast als wij? We zoeken nog mensen voor op onze kandidatenlijst en het campagneteam. Kijk bij onze vacatures




