Amendement: Geef Overvecht woonzekerheid, maak een einde aan de sloopangst

Volgens de ‘Beleidsnota omgevingsvisie Overvecht 2025-2040’ woont minimaal 40% van de Overvechters in een gebied waar sloop een voor de hand liggende of waarschijnlijke optie is. Dit leidt onmiskenbaar bij veel van deze bewoners tot stress en slapeloze nachten. Dat betekent dat ondanks dat een meerderheid van de gemeenteraad terughoudend wil omgaan met sloop 15.000 van de 34.000 Overvechters rekening moet houden met eventuele sloop van hun woning. Deze woononzekerheid, die al meer dan een jaar voortduurt, is in veel gevallen onnodig, omdat er naar verwachting maar een klein deel daadwerkelijk gesloopt wordt.

In dit amendement geven we aan dat als sloop niet echt reëel is je elke onzekerheid daarover zo snel als mogelijk moet wegnemen; vastgesteld moet worden dat er nergens mag worden gesloopt behalve eventueel op twee kleine plekken (rode gebieden bij Overvecht Centrum en Stationsgebied).

In de gemeenteraad van 20 februari werd dit amendement gesteund door: DENK, VVD, CDA, Partij voor de Dieren, BIJ1, Volt, EenUtrecht, Utrecht Solidair en UtrechtNu!. Het amendement is daarmee verworpen.

Hoe gaat EenUtrecht hiermee verder?

We zullen als EenUtrecht bij alle volgende projectplannen die per deelgebied worden opgepakt/uitgewerkt dit opnieuw inbrengen.

Lees het amendement: ‘Geef Overvecht woonzekerheid, maak een einde aan de sloopangst’

Ontvang onze nieuwsbrief