EenUtrecht opnieuw met één zetel in de raad

EenUtrecht blijft de komende vier jaar vertegenwoordigd in de Utrechtse gemeenteraad. De partij behaalde 2,3 procent van de stemmen, goed voor één zetel. In totaal kozen 4.130 Utrechters voor het lokaal progressieve geluid van EenUtrecht. Heel veel dank voor het vertrouwen. Allemaal hoopten we op (iets) meer, maar opnieuw één zetel halen is een enorme prestatie en we zijn er blij mee.

De eerste raadsperiode

De eerste raadsperiode van EenUtrecht zit erop. Tussen 2022 en 2026 heeft de partij laten zien dat je ook met één zetel het verschil kunt maken. EenUtrecht had contact met vele bewonersorganisaties en Utrechters, organiseerde raadsinformatiebijeenkomsten en diende tal van voorstellen in, waarvan er maar liefst 36 (15%) werden aangenomen. Het ledenaantal groeide fors en steeds meer bewoners die zich niet gehoord voelden door de gemeente wisten ons te vinden.

De uitslag

Natuurlijk hadden we gehoopt dat EenUtrecht na vier succesvolle jaren en een intensieve campagne zou groeien. Maar zonder media-aandacht is het ongelofelijk moeilijk om er een zetel bij te krijgen. Opvallen is lastig voor een lokale partij die geen extreme uitspraken doet. Bovendien heeft EenUtrecht bewust gekozen voor een duidelijke koers: participatie als kernpunt, een groene en sociale stad, vóór meer zeggenschap en fel tégen discriminatie. Die duidelijke lijn zorgt voor een trouwe en betrokken achterban, maar bij veel Utrechters die weinig met de gemeente te maken hebben appelleert het nog te weinig.

Hoe nu verder?

Het behoud van de zetel laat zien dat er blijvend behoefte is aan een lokaal progressief en alternatief geluid. EenUtrecht blijft ook de komende vier jaar keihard werken, voor en mét Utrechters. We willen iedereen die ons het vertrouwen van hun stem heeft gegeven enorm bedanken. Ook alle vrijwilligers, kandidaten en iedereen die ons de afgelopen weken heeft geholpen met de campagne.
Wel zullen we gaan proberen meer en vaker in de media te komen, zodat nog meer Utrechters ons leren kennen en de meerwaarde van ons als EenUtrecht in de lokale politiek gaan zien. Want over vier jaar gaan we toch echt voor twee of meer zetels. Dan kunnen we nog meer het verschil maken.